Vandens gręžinių įrengimas

Vandens gręžinių įrengime populiariausi būna du sprendimo variantai – paprastesnis gelžbetoninis šulinys arba artezinis gręžinys. Dažnai paprastame šulinyje vandens kokybė neatitinka higienos normų dėl į jį patenkančio gruntinio vandens ir gana mažo vandens kiekio. Nuo šulinio artezinis gręžinys skiriasi tuo, kad įmanoma išgauti žymiai didesnį vandens kiekį, ir pats vanduo yra daug švaresnis, jeigu gręžinio gylis viršija 30 metrų. Lietuvoje dažniausiai gręžinių gyliai būna tarp 30 ir 140 metrų.

Norint įsirengti gręžinį, visų pirma reikia pradėti nuo projekto. Tada projektą reikia suderinti su aplinkos apsaugos ministerija, savivaldybe ir teritoriniu visuomenės sveikatos priežiūros centru. Viską suderinus galima pradėti gręžimo darbus. Išgręžus, gręžinys sprendžiamas, kur bus montuojama visa įranga.

Jeigu gręžiniu naudosis vienas vartotojas, įranga dažniausiai montuojama katilinėje, rūsyje ar kitoje pliusinę temperatūrą išlaikančioje patalpoje. Jeigu naudosis keli vartotojai, įranga montuojama šalia arba virš gręžinio įrengtoje patalpoje (pvz. montuojamas apie 2 metrų gylio šulinyje virš gręžinio).

Galiausiai baigus darbus ir atlikus vandens tyrimus, išduodamas gręžinio pasas. Be gręžinio paso nepriduosite naujai pastatyto statinio. Pagal dabar galiojančius normatyvus, gręžinio gręžimo vieta turėtų būti nutolusi:

Santechnikai Vilniuje24 rūpinasi savo klientais ir supranta, kad laikas yra brangus, todėl naudoja tik patikimus ir gerai žinomų gamintojų siurblius, hidroforus ir kitą reikiamą įrangą. Be to, visiems atliktiems darbams teikiama garantija.


Gaukite nemokama santechniko konsultaciją

Jei turite klausimų dėl santechnikos darbų, mes siūlome jums nemokamą santechniko konsultaciją Vilniuje ir Vilniaus rajone. Mūsų patyrę santechnikai padės jums su bet kokiais klausimais, susijusiais su vandens tiekimo, šildymo ar kanalizacijos sistemų priežiūra ir remontu. Galime atsakyti į jūsų klausimus apie įvairius santechninius įrenginius ir jų eksploataciją, bei patarti dėl tinkamo jų priežiūros, kad išvengtumėte galimų problemų ateityje. Susisiekite su mumis, kad gautumėte nemokamą santechniko konsultaciją.

Reikalinga santechniko pagalba? Skambinkite