Vandens gręžinių įrengimas

Vandens gręžinių įrengime populiariausi būna du sprendimo variantai – paprastesnis gelžbetoninis šulinys, arba artezinis gręžinys. Dažnai paprastame šulinyje vandens kokybė neatitinka higienos normų, dėl į jį patenkančio gruntinio vandens ir gana mažo vandens kiekio Nuo šulinio artezinis gręžinys skiriasi tuo, kad įmanoma išgauti žymiai didesnį vandens kiekį ir pats vanduo daug švaresnis jeigu gręžinio gylis viršija 30 metrų. Lietuvoje dažniausiai gręžinių gyliai būna tarp 30 ir 140 metrų.

Norint įsirengti gręžinį, visų pirma reikia pradėti nuo projekto, tada projektą suderinti su aplinkos apsaugos ministerija, savivaldybe ir teritoriniu visuomenės sveikatos priežiūros centru.  Viską suderinus galima pradėti gręžimo darbus. Išgręžus, gręžinį sprendžiama kur bus montuojama visa įranga. Jeigu gręžiniu naudosis vienas vartotojas, įranga dažniausiai montuojama katilinėje, rūsyje, ar kitoje pliusinę temperatūrą išlaikančioje patalpoje. Jeigu naudosis keli vartotojai, montuojama šalia, arba virš gręžinio įrengtoje patalpoje (pvz. montuojamas apie 2metrų gylio šulinys virš gręžinio). Tuomet pasirenkamas įrangos tipas, hidroforas ar dažnio keitiklis. Sistema su dažnio keitikliu yra šiek tiek brangesnė, bet patogesnė vartotojui, ypač naudojant didesnį kiekį vandens.

Išgręžus gręžinį ir sumontavus reikalingą įrangą, klojamas vandentiekio vamzdis. Pagal reikalavimus Lietuvoje vandentiekis turi būti klojamas ne mažesniame negu 1,8m gylyje.

Galiausiai baigus darbus ir atlikus vandens tyrimus, išduodamas gręžinio pasas. Be gręžinio paso nepriduosite naujai pastatyto statinio. Pagal dabar galiojančius normatyvus, gręžinio gręžimo vieta turi būti nutolusi:

Santechnikai Vilniuje24 gerbdami savo klientus ir suprasdami, jog laikas yra pinigai, naudojame tik gerai žinomų ir patikimų gamintojų siurblius, hidroforus ir kitą reikalingą įrangą, o visiems atliktiems darbams suteikiame garantiją.


Gaukite nemokama santechniko konsultaciją

Džiaugiamės galėdami patarti, kuris sprendimas yra tinkamiausias jūsų poreikiams, atsižvelgiant į jūsų santechnikos poreikius. Kodėl gi neprašius mūsų apžiūrėti jūsų nuosavybę ir aptarti su jumis įvairias galimybes. Mūsų patarimai yra nemokami!

Reikia santechniko Vilniuje? Skambinkite